Kasutatud raamatute uus elu

Mis on kasutatud raamatud?

Millegipärast on kasutatud raamatutel tihti halb maine. Miks ma peaksin kellegi vana asja tahtma?
Aga mõtleme neist teisti: need on isikupärased ja elu näinud raamatud! Kas vanem inimene on oma vanuse tõttu kuidagimoodi halvem? Aga miks on seda raamatud?

Nii pea kui ostad uue raamatu ja tood ta koju, saab temast kasutatud raamat. See tähendab, et nad on varem kellegi teise omad olnud. Paljud inimesed kannavad hoolt oma raamatute eest. Nad ei murra lehti, ei katsu neid moosiste kätega. Need on need raamatud, mida hea meelega oma bussis müüki paneme. Ja nende ostmine on ka keskkonnale hea.

Lugu, mis on raamatusse kirja pandud, on sama huvitav vanas raamatus, kui ta oli tutikas raamatus. Raamatud on mõeldud lugemiseks. Loeme siis!

Mida kasutatud raamatutega peale hakata?

Ratastega Raamatud ettevõtmise eesmärk on anda kasutatud raamatutele uus elu, toetades seeläbi taaskasutust ja kultuuri.

Tihti juhtub nii, et ostetakse või saadakse kingituseks raamatuid, mis lähevad korra lugemisele ning jäävad siis riiulile seisma. Vahel on neid nii palju, et ei oskagi nendega midagi peale hakata. Äkki seisavad nad sul üldse keldris kastides?
Eks on võimalusi, mida nende raamatutega peale hakata. Kasutatud raamatuid saab internetis maha müüa või lausa tasuta ära anda, kuid see tähendab, et tuleb võõrastega suhelda ning nad endale koju kutsuda raamatutele järele. Mõne euro eest on päris palju tegemist!
Ka annetamine on võimalus, kuid sellisel juhul pead ise leidma koha ja aja, et raamatud kogumispunktidesse toimetada.

Aga on veel üks võimalus. Ratastega Raamatud raamatubuss võtab nad hea meelega vastu! Anna meile lihtsalt teada soovist raamatuid annetada ning lepime kokku aja ja koha, kust nad bussi peale korjata. Vastutasuks saad meilt ka meelepärase raamatu valida!

Mis nende raamatutega edasi saab?

Kõik annetatud raamatud käime ükshaaval läbi ja kontrollime, et nad oleksid heas konditsioonis. Lähtume põhimõttest 'kui ise ei ostaks, siis müüki ka ei pane'. Iga raamatuga teeme läbi järgmised sammud:
  1. Kui võimalik, eemaldame vanad kleepsud ja sildid.
  2. Lehitseme raamatu läbi, et võtta välja vanad järjehoidjad ja muud vanad asjad (paberid, pildid, kuivatatud lilled jne.)
  3. Vajadusel puhastame mustusest.
  4. Hinnastame ning lisame kataloogi.
Alles siis kui raamat on käinud läbi need sammud, saame me ta teie jaoks riiulile panna.

Raamatute annetamiseks võta meiega ühendust meili teel annette@ratastegaraamatud.ee.
Tagasi blogisse

Jäta kommentaar

Kommentaarid lähevad enne avaldamist kinnitamisele.